SPŁYWY

Brda

Brda to rzeka o długości 238 km, wypływa z jeziora Smołowo około 7 km na wschód od Miastka, przepływa przez kilkanaście jezior i wpada do Wisły w Bydgoszczy.
Brda należy do najpiękniejszych rzek nizinnych w kraju. Płynie przeważnie wśród lasów, z dala od większych osiedli. Zachowała dość czystą wodę i pierwotny, nieskażony przez człowieka charakter.
Dla bardziej doświadczonych turystów jest dostępna na długości 227 km, od Jeziora Głębokiego pod Miastkiem, a dla turystów początkujących spływ rozpoczyna się we wsi Nowa Brda odległej o 206 km od ujścia Brdy do Wisły. Szlak wiedzie przez jeziora: Szczytno, Krępsko, Szczycienko, Końskie, Charzykowskie, Długie, Karsińskie, Witoczno, Małołąckie, Łąckie, Dybrzk, Kosobudno, Koronowskie, Tryszczyn i Smukała.
Trasę szlaku od Nowej Brdy można przebyć w ciągu 10-14 dni. Wg klasyfikacji trudności szlaków Brda zaliczana jest do rzek łatwych: małe regularne fale, nieznaczne bystrza, łatwe zakręty, niewiele przeszkód wymagających wysiadania z kajaka, ewentualnie przeszkody, których pokonanie zabiera mniej niż 10% czasu przeznaczonego na płynięcie.
Charakterystyczną cechą Brdy jest jej niezwykle urozmaicony bieg od wielu lat przyciągający kajakarzy i miłośników aktywnego wypoczynku. Świadectwem tego są liczne miejsca upamiętniające pobyt Karola Wojtyły oraz kamień pamiątkowy w Gostycynie-Nogawicy poświęcony pamięci osób, które popularyzowały Brdę.

Maksymalny czas przepływu: 4-5h

Maksymalna odległość: 17km

Wielki Kanał Brdy

Treść wkrótce

Maksymalny czas przepływu: 1337h

Maksymalna odległość: 72cm

Czerska Struga

Treść wkrótce

Maksymalny czas przepływu: 32s

Maksymalna odległość: 2m

Raciąska Struga

Raciąska Struga

Maksymalny czas przepływu: 4-21h

Maksymalna odległość: 1721km

Wda

Wda

Maksymalny czas przepływu: 4h

Maksymalna odległość: 15km

Zarezerwuj termin już dziś!

Kontakt